Odtwarzacze Blu-ray

Zwolennicy kina domowego mają dziś do wyboru trzy podstawowe opcje, jeśli chodzi o odtwarzanie filmów. Pierwszą są płyty DVD, które jeszcze kilka lat temu były absolutnym liderem na technologicznym rynku. Jednak niemało ludzi decyduje się również na to, aby oglądać filmy zapisywane w cyfrowych formatach wideo, a więc takich, jakie da się swobodnie odtwarzać z poziomu smartfonów, komputerów czy tabletów.

Wtedy nośnikami stają się przede wszystkim wszelkiego rodzaju karty pamięci, a także dyski flash czy podłączane dyski zewnętrzne z wtykami USB. Alternatywa dla dysków DVD Czy poza tym istnieje coś jeszcze? Oczywiście, że tak i mowa w tym momencie o godnym następcy płyt DVD, a więc dyskach wykonanych w technologii Blu-ray. Stanowi ona w tej chwili jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie sposobów cieszenia się kinem domowym.

Co wyróżnia te płyty? Na pewno wyraźnie większa pojemność aniżeli ma to miejsce w przypadku DVD, a to przekłada się na konkretne walory. Więcej miejsca na dane oznacza, że zapisany na dysku Blu-ray film może być jeszcze wyższej jakości – zarówno w wymiarze obrazu, jak i dźwięku. Oznacza to, że można cieszyć się chociażby bardziej zaawansowanymi formatami w zakresie fonii, a dla audiofili to bardzo ważna wiadomość.

Czasami ścieżki dźwiękowe filmów kryją w sobie masę detali, jakich najłatwiej jest doświadczyć rzecz jasna w sali kinowej. Tu mówimy jednak o rozwiązaniu domowym, a więc oglądając dany tytuł w prywatnym zaciszu, również chcemy, aby wszystko było możliwie najbliżej tego, co oferuje nam prawdziwe kino. Domowe systemy dają bardzo duże możliwości, z których zdecydowanie warto skorzystać.

Bez odtwarzacza się nie obejdzie Blu-ray jako technologia opiera się na odczycie za pomocą niebieskiego lasera, co jest bardziej efektywne i znacznie dokładniejsze. Przekłada się to na wyższą jakość oglądanych filmów, co z punktu widzenia zwolenników dobrego kina jest ważne. Przede wszystkim jednak trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, za pomocą którego oglądanie produkcji z dysków Blu-ray będzie w ogóle możliwe.

Tu kłaniają się dedykowane odtwarzacze, jakich na rynku nie brakuje.